Baksi Kedın Eğitim Merkezi
Baksi Kedın Eğitim Merkezi
Baksi Kedın Eğitim Merkezi
Baksi Kedın Eğitim Merkezi
Baksi Kedın Eğitim Merkezi
Baksi Kedın Eğitim Merkezi
Baksi Kedın Eğitim Merkezi
Baksi Kedın Eğitim Merkezi
Baksi Kedın Eğitim Merkezi
Baksi Kedın Eğitim Merkezi
Baksi Kedın Eğitim Merkezi

NEDEN KADIN,
NEDEN BAYBURT?

Dünyada olduğu gibi, ülkemizde de KADIN’ın gelişimine destek vermek, artan bir değer ve gündemde yükselen bir konu haline gelse de bu desteğin Anadolu’ya kadar uzandığını nadiren görüyoruz. 

 

Oysa periferide kadınların istihdama, ekonomiye, sosyal ve kültürel yaşama etkin biçimde katılımının desteklenmesine duyulan ihtiyaç merkezden de fazla, kapatılması gereken eşitsizlik daha da derin. 

 

Baksı Hüsame Köklü Kadın Eğitim Merkezi, Bayburt şehir merkezinde, köyden şehre taşınmış, toplumsal yerini ve işlevselliğini yeniden tanımlama ihtiyacında olan kadınların potansiyellerini üretime katma, meslek edindirme, ekonomik gücünü arttırma fırsatları sunarken diğer yandan da civar köydeki kadınların da modern bir merkezde bu fırsatlardan yararlanmalarını sağlayacaktır.

BAKSI KÜLTÜR SANAT VAKFI
HÜSAME KÖKLÜ KADIN EĞİTİM MERKEZİ

Bu projeyi hayata geçirmemize destek olur musunuz?"

Bayburt’ta yaşamış Hüsame Köklü tarafından bağışlanan arsa ile başlayan ve Bayburt’ta atılacak doğru bir adımla Anadolu kadınını güçlendirmeyi amaçlayan bu önemli girişim ile; sizleri kadının Anadolu’ya, çağdaş tasarıma, geleneksel zanaata, istihdama, sosyal ve kültürel yaşama etkili biçimde katılımını sağlamak amacıyla kurulacak Kadın Egitim Merkezi’yle iş birliğine, beraber düşünmeye ve dayanışmaya çağırıyoruz.

 

Kadınların bir arada üretecekleri, bilgi ve deneyimlerini bir sonraki nesle aktarmanın desteklendiği bu organizasyon, yerel kültürün ve özgün değerlerin yaşamasına, çağdaş olanaklarla gelişmesine yol açma umudunu taşıyor.

 

Kadın Merkezi, Baksı Müzesi’nin öncülüğünde Çoruh Nehri’nin kıyısında, arkasına Bayburt Kalesi’ni alan bir konumda, Türkiye’de toplumsal ve kültürel pek çok farklı alanda üretimde bulunan, yaptıklarıyla ilham veren, yaratıcı kadın gönüllülerinin fikirleri, iş birliği ve desteğiyle inşa edilecektir.

 

Bu projenin gerçekleşebilmesi için;

 

Bizimle birlikte bir çivi de siz çakar mısınız?

 

FİLMLER

Baksı Müzesi ve Kadın Eğitim Merkezi Tanıtımı

Baksı müzesi sergiler, etkinlikler, ödüller ve Hüsame Köklü Kadın Eğitim Merkezi projesi.

Hüsamettin Koçan’dan Destek Çağrısı

Prof Hüsamettin Koçan Hüsame Köklü Kadın Eğitim Merkezi projesinin fikrini ve toplumsal dayanışmanın önemini anlatıyor.

İlk Basın Buluşması

21 Ağustos 2023 tarihinde Four Seasons Hotel Bosphorus katkılarıyla gerçekleşen ilk basın buluşması videosu. Konuşmacılar: Rana Erkan Tabanca, Hüsamettin Koçan, Melkan Gürsel

CI 2023 Bölüm I

Contemporary Istanbul; Müze, Destek ve Proje Tanıtım Filmleri Bölüm I

CI 2023 Bölüm II

Contemporary Istanbul; Müze, Destek ve Proje Tanıtım Filmleri Bölüm II

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK

Sürdürülebilirlik bu merkezde gerçekleştirilecek tasarım ürünlerin pazarlanması, ulusal ve uluslararası sipariş ürünlerin üretilmesi, yurtiçi ve yurtdışı müze mağazalarında ve fuarlarda satışlar, fonlar, sponsor destekleri ve merkez işletmeciliği ile sağlanacaktır.

 

 

BROŞÜRLER

Asağıdaki bağlantılardan broşürleri PDF formatında indirebilirsiniz.

Contemporary Istanbul 2023

 

 

Contemporary İstanbul 2023
26 Eylül – 1 Ekim

 

Baksı Hüsame Köklü Kadın Eğitim Merkezi projemizle Contemporary İstanbul’daydık.

 

Tersane İstanbul